Zapraszam na indywidualne warsztaty - M. Wilczewska Photography!

22 listopada 2016


Jeśli masz aparat i nie za bardzo wiesz co z nim zrobić, jeśli czujesz, że niby coś wiesz, ale nie do końca rozumiesz jak to wykorzystać, jeśli brakuje Ci motywacji do zdjęć - mam coś dla ciebie! Wiedza i motywacja są na wyciągnięcie ręki... Wpadnij do mnie na indywidualne warsztaty z fotografii!


Warsztaty o których mowa są przeznaczone dla wszystkich tych, którzy chcą poznać podstawy fotografii niezależnie od tego, czy dopiero stawiają pierwsze kroki w dziedzinie fotografii, czy też potrafią już co nieco, ale czują, że ich wiedza nie jest wystarczająco usystematyzowana.

Podczas dwudniowych warsztatów czeka Cię łącznie 10 godzin pełnych teorii oraz ćwiczeń, podczas których poznasz swój sprzęt, jego możliwości oraz nauczysz się je wykorzystywać. Tematyka spotkań jest dostosowywana indywidualnie pod Ciebie, to znaczy poświęcimy najwięcej czasu zagadnieniom, na którym najbardziej Ci zależy (ale na których temat coś do powiedzenia! ;)). To od Ciebie zależy, o czym zechcesz posłuchać. Może o podstawach, takich jak dobór właściwych parametrów ekspozycji (przysłona, czas naświetlania, ISO) i zależność między nimi? O kompozycji, czyli mocnych i słabych punktach kadru, kolorach w fotografii, najczęściej popełnianych błędach, na przykładach różnych zdjęć? O tym jak działa aparat, o sprzęcie i jego właściwym doborze do danego rodzaju fotografii, czyli obiektywach zmienno- i stałoogniskowych, szerokokątnych, teleobiektywach?


Jeśli zechcesz, mogę wygadać się na tematy różnych typów fotografii:
* tej "naszej", "psiej" (praca, a współpraca z psem, jego komfort i bezpieczeństwo na sesji)
* fotografia plenerowa (przyrodnicza i krajobrazowa, sprzęt w plenerze, planowanie)
* fotografia portretowa (współpraca i komunikacja z modelem, jakich błędów unikać przy portretach)
* fotografia studyjna (omówienie różnego rodzaju sprzętu i specyfiki pracy w studio)

W sprzyjających warunkach nauczysz się również, że na wciśnięciu spustu migawki Twoja praca się nie kończy, a postprodukcja, czyli obróbka graficzna również ma ogromne znaczenie. Nauczysz się katalogować i skutecznie filtrować, aby nie zginąć w morzu tysięcy zdjęć. Rozwiejemy tajemnicę poszczególnych suwaczków w Lightroomie - w końcu dowiesz się, jak z nich korzystać. Wprawisz się również w naprawianiu niektórych wad obiektywów oraz skutecznym wyretuszowaniu niepożądanych elementów ze zdjęcia.

Mam też coś dla Ciebie na wypadek gdybyś chciał pochwalić się swoimi fotograficznymi rezultatami w Internecie. Dowiesz się jak zapisywać zdjęcia do webu, poopowiadam co nieco o polityce Facebooka, o tym jak prowadzić fotograficzny fanpage i gdzie się pokazać, żeby Cię było widać. ;)

Z doświadczenia wiem też, że macie mnóstwo pytań, które nie pasują do żadnego z poruszonych tematów. Śmiało! Jednym z moich ulubionych punktów każdych warsztatów czy obozu są pytania od tych, których uczę. Na wszystkie odpowiem na miarę swoich możliwości!Na moich warsztatach nie wybierzesz się na plenerową sesję fotograficzną, ale pokażę Ci ćwiczenia, które pozwolą Ci w mig wykorzystać i przyswoić przekazaną wiedzę. Wychodzę z założenia, że warto skorzystać z okazji i dowiedzieć się jak najwięcej, by móc potem świadomie korzystać z tego we własnym zakresie. Wrócisz do domu z możliwością wysłania mi zdjęć, które wykonasz. Tak dożywotnio. Skomentuję najrzetelniej jak potrafię, podpowiem co poprawić, co jest super i czego jeszcze mógłbyś spróbować.

Zaciekawiony? Chyba pora napisać do mnie wiadomość prywatną. ;)PS. Tak bawiliśmy się na obozie fotograficznym tego lata. ;)

Brak komentarzy

Prześlij komentarz