RECENZJA: NeonTags od beLUMI!

15 października 2015

Tajemnicze minerały ujęte w formę adresówki o ciekawym designie. Prawdziwe psie shine bright like a... luminofory, czyli NeonTags od beLUMI!
FIRMA
NeonTags to projekt firmy beLUMI, która specjalizuje się w projektowaniu i wytwarzaniu zarówno damskiej, męskiej, jak i dziecięcej biżuterii. Z informacji na stronie wynika, że akcesoria tworzą ludzie, którzy naprawdę się na tym znają, mają łeb do designu i wykazują sporą dbałość o szczegóły czy estetykę. Sprawdzając facebookowy content spotykam się z miłym nastawieniem do potencjalnego klienta, rzetelnymi i rzeczowymi informacjami. 

Faktycznie, widać to w niemalże każdym aspekcie kostek NeonTags! Grzechem byłoby nie wspomnieć o tym jak dopieszczone było pudełko, w którym dotarła do nas adresówka - prawdziwy raj dla ludzi, którzy lubią ładne rzeczy! W kartoniku znalazłam pudełko z kostką, długopis oraz certyfikat.FENOMEN NEONTAGS
Do tej pory, jeśli cokolwiek świeciło na szyi naszego psa, to były to światełka na baterię. Rozwiązanie proponowane przez beLUmi to absolutna nowość na rynku. Zarówno ich biżuteria, jak i psie adresówki są stworzone ze specyficznych minerałów, które świecą po kontakcie z promieniami światła. Znacie to skądś? Świecenie po naświetleniu? Tak, powstawały już tego typu piłki do zabawy z psem po zmroku, ale po pierwsze - nie były one z naturalnych minerałów, a po drugie - nie były to adresówki!

PIERWSZE WRAŻENIE
» wymiary i waga: 3,6cm x 1,9cm x 0,6cm czyni adresówkę całkiem sporą kostką! Jednak jak na takie wymiary jest dosyć lekka (około 10g) i nie wisi niczym kamień u szyi. Dodatkowo, NeonTags w najbliższej przyszłości wprowadzenie nowego rozmiaru Mini!
» kolor: zamawiając białą adresówkę liczyłam na to, że będzie pasować do wszystkich akcesoriów i do białego psa. Zdziwiłam się, gdy kostka złapała trochę światła i rozświetliła się na... fioletowo! W efekcie w świetle dziennym adresówka jest różowawa - na pewno nie w 100% biała.
» grawer: trzeba przyznać, że jest naprawdę solidnie wykonany. Czarny tusz jest doskonale widoczny na jednolitym tle, a w dodatku został umieszczony we wgłębieniu, co z pewnością zabezpieczy go przed ścieraniem. Możliwy jest grawer dwustronny.
» okucia: obecnie do kostki dodawane są dwa, różnej średnicy kółka oraz trytytka. "Za moich czasów" było tylko jedno kółko, które w dodatku straciło już swój srebrny kolor. Dużo ciekawszy jednak jest wkręcony w kostkę uchwyt do adresówki. Zauważyłam, że u niektórych blogerów nie jest on wystarczająco dobrze przymocowany i się kręci. W naszej kostce nic takiego nie ma miejsca. Wszystko jest tam, gdzie powinno być!
» wodoodporność: nie ma mowy o nasiąkaniu materiału, a żeby wysuszyć adresówkę wystarczy przetrzeć ją ręcznikiem. Nie pływa.
» wytrzymałość: po prawie trzech miesiącach obijania się o różne krzaki adresówka nie ma ani jednej rysy, ani pęknięcia!


NO ALE ŚWIEEEECI?
To pytanie nurtuje wszystkich, którzy trafiają na NeonTags! Co to te luminofory? To świeci? Jakim cudem? Minerał? Ten taki co jest w ziemi? Co to za magia? Nie wiem, ale działa!

O czym należy wspomnieć pisząc o magicznych właściwościach kostki?
» kostka potrzebuje kilku do kilkunastu minut, by rozświetlić się w pełnej okazałości.
» naświetlanie się nie jest równomierne i kostka lepiej naświetla się po tej stronie, po której ma lepszy dostęp do światła. W efekcie druga strona (mp. ta od strony psa) świeci słabiej.
» w dzień kostka łapie światło cały czas bez specjalnego wysiłku naświetlania jej przed wyjściem z domu
» w nocy adresówka nie ma okazji łapać żadnego światła, więc należy naświetlić ją pod żarówką
» kostka gorzej naświetla się pod wpływem światła sztucznego (np. żarówka w zwykłej lampce). Właściwie, nie wiem, o co chodzi, ale moja pod wpływem lampki nie naświetla się niemalże w ogóle... Nie ma więc mowy o spacerze nocą z naświetloną kostką :(
» luminofory nie tracą swoich właściwości, mimo upływu czasu świecą na ten sam kolor i z tą samą intensywnością

CENA
Fajnie świeci, fajnie wygląda, przychodzi pora na zamówienie i... Cena każe nam przysiąść! Koszt jednej adresówki to aż 80zł. Nie jestem pewna czemu NeonTags zawdzięcza tak wysoką cenę. Produkcja tak nietypowych przedmiotów jest z pewnością kosztowna, jednak... brak konkurencji na rynku i nietypowość kostki także pozwala podnieść cenę.

Pewna jest też jedna rzecz - to zdecydowanie nie jest rozwiązanie dla psów gubiących adresówki! :)DODATKOWO
» wiedzieliście, że klientowi przysługuje sześciomiesięczna gwarancja na wszystkie produkty beLUMI?
» materiał z jakiej wykonana jest adresówka przypomina lekki kamyk, dzięki czemu obijając się o inną zawieszkę (np. informacja o posiadaniu chipa) nic nie dzwoni i... nie irytuje :)
» adresówka jest tematem wielu zachwytów w komunikacji miejskiej. Wyobraźcie sobie sytuację, że wjeżdżacie autobusem w tunel, robi się ciemno, a u szyi Waszego psa dynda świecąca kostka! Mina współpasażerów - bezcenna!

GDZIE KUPIĆ?
Adresówkę NeonTags, jak i inne produkty firmy beLUMI możesz kupić w internetowym sklepie sklep.be-lumi.com.